Akce školy

Harmonizační pobyt 2.-9. třída

juniorcamp V letošním školním roce odjíždíme již v pondělí 10. září na Harmonizační pobyt, který se uskuteční v Junior kempu v Novém městě pod Smrkem. Harmonizační pobyt bude mít preventivní charakter, tedy jednotlivé aktivity budou sloužit mj. k předcházení sociálně patologickým jevům ve školním kolektivu. Na pobyt se vydají žáci 2.-9. ročníku, kteří si společně užijí celkem tři krásné dny plné her, aktivit a soutěží, které budou zaměřeny na předcházení mj. i vzniku šikany v kolektivu. Na pobyt se tentokráte vracíme do krásného prostředí, v jehož okolí se tyčí nejvyšší hora Jizerských hor Smrk nebo zde najdeme nádherné lázně Libverda s dominantou Obřího sudu. Celý pobyt je pro všechny děti ze zmíněných ročníků povinný. Bližší informace najdete v záložce Projekty školy. Celá akce bude ukončena ve středu 12.9. 2018 odpoledne.

Bodový systém

Johan_amos_comenius_1592-16711V rámci hodnocení školní a mimoškolní práce se školou související budou žáci i v letošním roce 2018/2019 hodnoceni v rámci tzv. bodového systému, přičemž pokud získají určitý počet bodů, tak mohou během školního roku získat i nemalou odměnu. Navíc jsme se rozhodli soutěž obohatit o možnost zisku příspěvku 2.000Kč pro školní třídu, která bude nejaktivnější a získá nejvíce bodíků. Více informací o tomto systému hodnocení, který jsme připravili, najdete v záložce Školní dokumenty – Pravidla hodnocení prospěchu.
Bodový systém doplňuje tři již fungující prvky pozitivní motivace – SMAJLÍK, PLACHTIČKY aktivity žáků a váhový systém známek.

Pepikiáda 2018

hvezdicka-razitko-pochvalaTradiční akcí pro rodiče a děti, která doplňuje Harmonizační pobyt je Pepikiáda 2018. Tentokráte se bude konat na místním fotbalovém hřišti a bude mimo aktivit pro rodiče s dětmi zaměřena na rugby. Jednotlivá družstva dětí, rodičů a učitelů si zahrají turnaj v rugby, při kterém zažijí mnoho legrace. Jako již tradičně si každý z účastníků Pepikiády z řad dětí musí na akci přivést svého rodiče nebo prarodiče tak, aby byl naplněn princip akce, na níž se mají setkat nejen děti a učitelé. Právě Vy rodiče jste pro nás důležití a chceme s Vámi neformálně popovídat. 🙂 Na akci bude jako již tradičně připraveno malé občerstvení v podobě klobásek z udírny nebo drobných zákusků.

Předvánoční školní spánkování 2018

imagesCAQTB066Před Vánoci jsme pro zájemce připravili tzv. Školní spánkování, které se uskuteční ve čtvrtek 20.12. 2018. Tato akce začne až po setmění, což v zimě není až tak pozdě 🙂 Na akci mimo promítání trojice filmů na dobrou noc 🙂 na děti čeká hned několik zajímavých aktivit, za jejichž absolvování budou moci získat odměny. Po zhlédnutí filmu přijde krátké hodnocení a možná i vyplnění krátkého filmového testíku. V letošním roce bude pro děti připraven i malý ohňostroj.

Dubnové projektové dny

Duben je měsícem, kdy realizujeme další projektový den, který je součástí našeho ŠVP. Tentokráte půjde o projekty s jiným zaměřením než v minulém školním roce. Více informací o projektech naleznete v záložce Školní projekty.

Velikonoční jarmark

Na jaře 2019 na Vás rodiče čeká školní velikonoční jarmark, který se opět uskuteční den před VELIKONOČNÍMI prázdninami, přičemž jako již tradičně budou žáci moci vydělat nějaké penízky na své školní výlety prodejem ve škole vyrobených výrobků. Akce má každoročně velký ohlas a úspěch nejen u Vás rodičů, tak věříme, že na ni opět dorazíte v hojném počtu a podpoříte snahu svých dětí.

Školní akademie

Poslední velkou akcí, kterou pro Vás připravujeme je Školní akademie. Akademie by se opět měla konat v červnu 2019. Každý z našich žáků má možnost vystoupit se svým vystoupením a stát se tím nejlepším hercem, zpěvákem, bavičem nebo sportovcem.

 

Mezi další akce, které zde nezmiňujeme pro děti opět připravujeme soutěž matematického Doláka 2019, která proběhne během vyučování, mnoho florbalových, basketbalových a dalších sportovních turnajů nebo exkurze a školní výlety.