Co nás čeká?

Harmonizační pobyt 1. – 9. třídy

juniorcampV pondělí 9. září 2019 vyjedeme v pořadí na devátý Harmonizační pobyt, který bude mít preventivní charakter, tedy jednotlivé aktivity budou sloužit k předcházení sociálně patologických jevů ve školním kolektivu. Na pobyt se vydají žáci 1.-9. ročníku, kteří si společně užijí celkem tři krásné dny plné her, aktivit a soutěží. Tentokráte nás čeká pobyt v krásném prostředí Jcampu v Novém Městě pod Smrkem. Celý pobyt je pro všechny děti ze zmíněných ročníků povinný. Bližší informace najdete v záložce Projekty školy.

Bodový systém

Johan_amos_comenius_1592-16711V rámci hodnocení školní a mimoškolní práce se školou související budete i v letošním roce hodnoceni v rámci tzv. bodového systému, přičemž pokud získáte určitý počet bodů, tak můžete během školního roku získat i nemalou odměnu. Více informací o tomto systému hodnocení, který jsme pro Vás připravili, najdete v záložce Školní dokumenty – Pravidla hodnocení prospěchu. Bodový systém bude navíc provázán s možností Vaší volby ohledně zapomínání školních pomůcek atp.
Bodový systém doplňuje již fungující prvky pozitivní motivace – možnost uplatnit smajlíka a váhový systém známek.

Pepikiáda 2019

hvezdicka-razitko-pochvalaDoplněním Harmonizačního pobytu je již tradiční Pepikiáda, která se uskuteční v pátek 27.9. 2019 v místě školního hřiště.  Na akci připravte i svoje rodiče, protože bez nich na ni nebudete mít přístup. 🙂 A co Vás na Pepikiádě čeká? Mnoho zajímavých aktivit a soutěží, které absolvujete se svými rodiči, malé občerstvení v podobě uzených klobásek a drobných zákusků od naší paní kuchařky a také turnaj v rugby. Ale co především? Přeci setkání a neformální popovídání s učiteli školy, kteří na akci budou přítomni.

Předvánoční školní spánkování 2018

imagesCAQTB066Před Vánoci jsme pro zájemce připravili tzv. Školní spánkování, které se uskuteční v posledním týdnu před Vánoci. Tato akce začne až po setmění, což v zimě není až tak pozdě :-), protože na ní budeme promítat celkem trojici filmů. Každý z žáků si bude moci vybrat jednu projekční místnost, ve které bude sledovat zajímavý film, po jehož zhlédnutí přijde krátké hodnocení filmu a možná i vyplnění krátkého filmového testíku :-). Navíc před večeří všichni absolvují učiteli připravené zajímavé aktivity, za jejichž splnění přijdou i drobné odměny. A letos jsme pro Vás připravili i malý ohňostroj před spaním :-).

Dubnové projektové dny

Další trojici zajímavých projektů pro Vás připraví třídní učitelé v rámci školního vzdělávacího programu na duben 2019. Tentokráte půjde o projekty s jiným zaměřením než v minulém školním roce. Více informací o projektech naleznete v záložce Školní projekty.

Velikonoční jarmark

Šestý ročník našeho školního jarmarku se opět uskuteční den před VELIKONOČNÍMI prázdninami, přičemž jako již tradičně budete moci vydělat nějaké penízky na své školní výlety prodejem ve škole vyrobených výrobků. Akce má každoročně velký ohlas a úspěch nejen u rodičů. Proto věříme, že i letos připravíte mnoho krásných výrobků, které nabídnete nejen svým rodičům, ale i babičkám a dědečkům nebo kamarádům. 🙂

Školní akademie

Poslední velkou akcí, kterou pro Vás připravujeme je Školní akademie. Akademie by se opět měla konat v červnu, přičemž každý z Vás má možnost vystoupit na ní a být tím nejlepším hercem, zpěvákem, bavičem nebo sportovcem.

Toto je pouze ochutnávka toho, co Vás čeká během školního roku 2018/2019 :-). My všichni učitelé se na Vás těšíme.