Vstup do systému

ZŠ a MŠ Josefův Důl

Učíme se aktivně a hrou

Co se děje v oddělení Šikulové, kam se paní učitelky s dětmi chystají, co vše se děti naučily a prožily? To vše a ještě mnohem více se dozvíte v této sekci :-). Oddělení Šikulové bude mít na starosti paní učitelka Silvie Hyková.

 

Děti z našich Šikulů :-)

Najdete své dítko v následujícím seznamu? Pak patříte do třídy Šikulů a my se na Vás moc moc těšíme.

Šimon Slavík, Jamie Olsen, Šťastná Klárka, Pönisch Michael, Soňa Svobodová, Vendulka Lipšová, Sebastian Rulec, Adam Smith, Eliška Urbanová, Valča Šilhánová, Smantha Isabela Bohuslavová, Anička Julie Vlčková, Michelle Sharma, Vojta Oplt, Danča Havelková, Danča Rajská, Štěpán Smolák, Sam Bejdák, Maty Tomíček, Maty Stehlík, Toník Chrtek

těšíme se na Vás Silvie Hyková

A je tu první krátká informace :-)

Vážení rodiče první týden v mateřince je za námi a naše děti již stihly spoustu aktivit. Prošli jsme si celou budovu školky a školy, navštívili p. kuchařku, která nám připravuje výborné obědy a svačiny a seznámili se s novou p. školnicí. Přivítali jsme nové kamarády a stačili oslavit jedny narozeniny. 
Hrajeme si, povídáme si, stavíme, tvoříme... Při vycházkách už sbíráme plody na zahradě MŠ i v lese. 21.9.2017 čekají rodiče třídní schůzky, kde se dozví mnoho informací.

 

A jedem dál - další zpráva od Šikulů :-)

Děti z oddělení Šikulů se tento měsíc zaměřily hlavně na rodinu, kamarády, obec, kde chodíme do Mateřské školy a na školku samotnou. Celý týden jsme dílek po dílku skládali a spoluutvářeli naši " školičku". Dětem patří velká pochvala za trpělivost, pečlivost a vzájemnou pomoc. Tato činnost pomohla upevnit náš kolektiv - naši partu. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z postupného tvoření naší "školičky".
 
A jak to dopadlo? Naši školku si můžete v plné kráse prohlédnout v šatně Šikulů...  Velká pochvala všem dětem. 
 
Dále bych ráda poděkovala rodičům za hojnou účast na třídních schůzkách. Pak p. Tahalové za sponzorsky poskytnuté barvy, p. Slavíkové za papírové kartony a p. Olsen za finanční příspěvek na "difuzér".    
 
Mateřinka na vodopádech
Ve středu se děti z oddělení Šikulů vydaly na malý výlet k místním Jedlovým vodopádům - konkrétně k Pekelným tůním. Ani počáteční deštík, který nás zahnal do budovy místního muzea obléknout pláštěnky, nám nic neubral na chuti objevovat a dobré náladě. Cesta nebyla snadná: mokré kameny, bláto, louže a kluzké kořeny stromů, zkoušely naše odhodlání - my vydrželi a odměnou nám byl pohled na Jedlový potok plný krásných vírů a zpěněné velké vody, která brala kmeny stromů i ptačí koncert, který nás na naší cestě doprovázel. 
Fotografie naleznete ve fotogalerii MŠ
Dětem velká pochvala za vytrvalost a ukázněnost v lese. Tak zase příště.
 
Ve fotogalerii najdete nové fotečky našich Šikulů
Jak naši Šikulové z mateřinky tráví podzim v přírodě, tvoří z kaštanů, připravují zahradu na zimu, ale i foto z první "hravé angličtiny" si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
Moc děkujeme Silvie Hyková
Revírník v mateřince - pan Slanař je skvělý

Ve čtvrtek naši Mateřskou školu navštívil místní revírník pan Slanař a velice pěkně dětem povyprávěl o lese a jeho obyvatelích. Ochotně dětem a nejen jim odpovídal na zvídavé dotazy. Všichni jsme se dozvěděli mnoho zajímavého. Děti si mohly osahat paroží, které je možné najít v lese, zvláště před zimou. Velice děkujeme za milé setkání. 

Rádi bychom panu Slanařovi touto cestou poděkovali za krásné vánoční stromky, které nám každý rok provoní mateřinku i družinu. Děkujeme kolektiv MŠ

Šikulové v pekárně :-)

Ve středu se děti z oddělení Šikulů vypravily vlakem na Smržovku. Navštívily zde rodinné "pekařství u Drahušky", kde je vstřícně přivítala majitelka pekárny, báječná paní Drahuška, která se dětem nepřetržitě věnovala přes dvě hodiny. Díky tomu děti zvládly vykrájet nespočet lineckého cukroví, které si po upečení mohly samy slepit a nazdobit podle přání. Nechybělo občerstvení v podobě vychlazeného nápoje, aby se "Šikulům" lépe tvořilo. Každý si odnesl krabičku plnou vlastnoručně vytvořeného cukrovíčka a jako dárek ještě čokoládový muffin. 

Velké díky paní Drahušce, která nás pozvala na předvánoční tvoření i v příštím roce. Děkujeme.
Poděkování patří i rodičům, kteří přivedli své děti ráno včas a měli trpělivost při jejich vyzvedávání po obědě, jelikož jsme dorazili později, než jsme plánovali.
A na závěr musím pochválit samotné děti, které byly úžasné...   p. uč. Silvie
 

Kontakt

Základní a Mateřská škola Josefův Důl
Dolní­ Maxov 208
Josefův Důl
46844
ZŠ +420 483 381 033, +420/739 593 162
MŠ +420 483 381 020
zs@josefuvdul.eu