Vstup do systému

ZŠ a MŠ Josefův Důl

Učíme se aktivně a hrou

Vzhledem k tomu, že cítíme, že naši žáci potřebují pomoc při vzdělávání, tak jsme se rozhodli vybavit tzv. kompenzační místnost. Tato místnost bude sloužit především žákům s IVP, kteří disponují asistentem pedagoga.

Mj. v příštím školním roce zaměstnáme celkem 5 asistentů pedagoga, které jsme pečlivě vybírali. Až na jednoho asistenta všichni budou ve škole působit na zkrácený úvazek a pomáhat dětem, jimž asistenta určilo diagnostické vyšetření v Pedagogicko-psychologické poradně. Právě tady je jedna z "výhod", kterou nám tzv. inkluzivní vzdělávání přineslo a my se jej budeme snažit využít pro prospěch našich žáků. 

Vraťme se však ke kompenzační místnosti, která bude zřízena v přízemí místo bývalé kanceláře vedoucí školní jídelny. Místnost bude vybavena mnoha zajímavými pomůckami, které pomohou dětem s logopedickými problémy, dále výukovými materiály, které budou sloužit především dětem s IVP (jde o specializované soubory pracovních listů, učebnic atp.), dále vybavením relaxačním (polštářky, lampy, křeslo, sedací vaky atp.). A v neposlední řadě i zvláštností v podobě běhacího pásu, rotopedu a boxovacího pytle s rukavicemi. 

Pro mnoho z Vás je to, co popisujeme asi neuvěřitelné :-), ale určitě v případě zájmu budete moct specializovanou místnost navštívit a podívat se, jak vypadá a k čemu slouží. :-)

Těšíme se na naše žáky David Mánek

Kontakt

Základní a Mateřská škola Josefův Důl
Dolní­ Maxov 208
Josefův Důl
46844
ZŠ +420 483 381 033, +420/739 593 162
MŠ +420 483 381 020
zs@josefuvdul.eu