Ovoce a zelenina do škol je evropský projekt podpory zdravé výživy. Čerstvé ovoce a zeleninu , ale i ovocné a zeleninové šťávy dostávají žáci základních škol zdarma. Do tohoto projektu se naše škola zapojená již od roku 2009/2010. V letošním roce došlo k několika změnám. Dodávky ovoce a zeleniny se oproti minulým rokům rozšířily i na žáky druhého stupně a pro naši školu paní Svárovská s panem ředitelem vybrali nového dodavatele, společnost BOVYS z Hlinska.

Kromě toho, že děti dostávají pravidelně jednou týdně porci ovoce nebo zeleniny poskytuje Evropská unie dotaci také na doprovodná opatření. Jedním z těchto doprovodných opatření byla bedýnka plná ovoce nad rámec pravidelných dodávek, kterou jsme obdrželi ve čtvrtek.

Říká se , že jíme i očima, proto jsme ovoce využili v hodině pracovních činností 8. a 9. třídy. Úkolem žáků bylo připravit z ovoce zdravou svačinu. Jak si osmáci a deváťáci poradili můžete vidět na pořízených fotografiích.

Jana Podrazká