Vstup do systému

ZŠ a MŠ Josefův Důl

Učíme se aktivně a hrou

Akce školy

Harmonizační pobyt 3.-9. třída

juniorcampVe středu 13. září 2017 se uskuteční v pořadí již sedmý Harmonizační pobyt, který bude mít preventivní charakter, tedy jednotlivé aktivity budou sloužit mj. k předcházení sociálně patologickým jevům ve školním kolektivu. Na pobyt se vydají žáci 3.-9. ročníku, kteří si společně užijí celkem tři krásné dny plné her, aktivit a soutěží, které budou zaměřeny na předcházení vzniku tzv. sociálních patologií. Pobyt tentokráte bude v krásné oblasti Českého ráje v ubytovacím zařízení v blízkosti Kněžmostu a Komárovského rybníka - tzv. Junior campu v Srbsku 35. Celý pobyt je pro všechny děti ze zmíněných ročníků povinný. Bližší informace najdete v záložce Projekty školy. Celá akce bude ukončena v pátek 15. září 2017 odpoledne.

Bodový systém

Johan_amos_comenius_1592-16711V rámci hodnocení školní a mimoškolní práce se školou související budou žáci i v letošním roce hodnoceni v rámci tzv. bodového systému, přičemž pokud získají určitý počet bodů, tak mohou během školního roku získat i nemalou odměnu. Více informací o tomto systému hodnocení, který jsme připravili, najdete v záložce Školní dokumenty - Pravidla hodnocení prospěchu.
Bodový systém doplňuje tři již fungující prvky pozitivní motivace - možnost uplatnit smajlíka, plachtičky aktivity žáků a váhový systém známek a pro školní rok 2017/2018 je upraven tak, aby byl ještě flexibilnější pozitivní motivací.

Pepikiáda 2017

hvezdicka-razitko-pochvalaNe úplně novou akcí, která doplní Harmonizační pobyt a uskuteční se ve středu 27.9. 2017 v místě školního hřiště, je Pepikiáda 2017. Na akci se připravte i Vy rodiče. Právě bez Vás se děti na akci nedostanou :-). A co Vás na Pepikiádě čeká? Mnoho zajímavých aktivit a soutěží, které absolvujete se svými dětmi, malé občerstvení a hlavně setkání a neformální popovídání s učiteli školy, kteří na akci budou přítomni. 

Předvánoční školní spánkování 2017

imagesCAQTB066Před Vánoci jsme pro zájemce připravili tzv. Školní spánkování, které se uskuteční v posledním týdnu před Vánoci. Tato akce začne až po setmění, což v zimě není až tak pozdě :-) Na akci mimo promítání trojice filmů na dobrou noc :-) na děti čeká hned několik zajímavých aktivit, za jejichž absolvování budou moci získat odměny. Po zhlédnutí filmu přijde krátké hodnocení a možná i vyplnění krátkého filmového testíku :-).

Březnové projektové dny

Po jarních prázdninách realizujeme další projektový den, který je součástí našeho ŠVP. Tentokráte půjde o projekty s jiným zaměřením než v minulém školním roce. Více informací o projektech naleznete v záložce Školní projekty. 

Storkow tentokráte s deváťáky

Předpokládáme, že v zimních měsících k nám opět dorazí naši kamarádi z německého Storkowa. První povinností našich žáků tak bude připravit spolu s učiteli školy kvalitní a zajímavý program. Odměnou pro děti bude zájezd, který se uskuteční v jarních měsících a to buď v německém Storkowě, a nebo na jiném místě v zahraničí, který pro děti na oplátku připravíme. :-)

Velikonoční jarmark

Čtvrtý ročník našeho školního jarmarku se opět uskuteční den před VELIKONOČNÍMI prázdninami, přičemž jako již tradičně budou žáci moci vydělat nějaké penízky na své školní výlety prodejem ve škole vyrobených výrobků. Akce má každoročně velký ohlas a úspěch nejen u Vás rodičů.

Školní akademie

Poslední velkou akcí, kterou pro Vás připravujeme je Školní akademie. Akademie by se opět měla konat v červnu a budou na ní pozvání žáci ze ZŠ Albrechtic, přičemž každý z Vás má možnost vystoupit na ní a být tím nejlepším hercem, zpěvákem, bavičem nebo sportovcem.

 

Mezi další akce, které zde nezmiňujeme pro děti opět připravujeme soutěž matematického Doláka 2018, která proběhne během vyučování, mnoho florbalových, basketbalových a dalších sportovních turnajů nebo exkurze a školní výlety.

 

Toto je pouze ochutnávka toho, co Vás čeká během školního roku 2017/2018 :-). Všichni se na Vás těšíme.

Kontakt

Základní a Mateřská škola Josefův Důl
Dolní­ Maxov 208
Josefův Důl
46844
ZŠ +420 483 381 033, +420/739 593 162
MŠ +420 483 381 020
zs@josefuvdul.eu