Vstup do systému

ZŠ a MŠ Josefův Důl

Učíme se aktivně a hrou

Co nás čeká?

Harmonizační pobyt 3.-9. třídy

juniorcampVe středu 13. září 2017 vyjedeme v pořadí na sedmý Harmonizační pobyt, který bude mít preventivní charakter, tedy jednotlivé aktivity budou sloužit k předcházení sociálně patologickým jevům ve školním kolektivu. Na pobyt se vydají žáci 3.-9. ročníku, kteří si společně užijí celkem tři krásné dny plné her, aktivit a soutěží. Tentokráte nás čeká pobyt v krásném prostředí Junior kempu v blízkosti Komárovského rybníka. Celý pobyt je pro všechny děti ze zmíněných ročníků povinný. Bližší informace najdete v záložce Projekty školy. Celá akce bude ukončena v pátek 15. září 2017 odpoledne.

Bodový systém

Johan_amos_comenius_1592-16711V rámci hodnocení školní a mimoškolní práce se školou související budete i v letošním roce hodnoceni v rámci tzv. bodového systému, přičemž pokud získáte určitý počet bodů, tak můžete během školního roku získat i nemalou odměnu. Více informací o tomto systému hodnocení, který jsme pro Vás nově připravili, najdete v záložce Školní dokumenty - Pravidla hodnocení prospěchu. Bodový systém bude navíc provázán s možností Vaší volby ohledně zapomínání školních pomůcek atp.
Bodový systém doplňuje tři již fungující prvky pozitivní motivace - možnost uplatnit smajlíka, plachtičky aktivity žáků a váhový systém známek.

Pepikiáda 2017

hvezdicka-razitko-pochvalaNe úplně novou akcí, která doplní Harmonizační pobyt a uskuteční se ve středu 27.9. 2017 v místě školního hřiště se jmenuje Pepikiáda 2017. Na akci připravte i svoje rodiče, protože bez nich na ni nebudete mít přístup. :-) A co Vás na Pepikiádě čeká? Mnoho zajímavých aktivit a soutěží, které absolvujete se svými rodiči, malé občerstvení a hlavně setkání a neformální popovídání s učiteli školy, kteří na akci budou přítomni. 

Předvánoční školní spánkování 2017

imagesCAQTB066Před Vánoci jsme pro zájemce připravili tzv. Školní spánkování, které se uskuteční v posledním týdnu před Vánoci. Tato akce začne až po setmění, což v zimě není až tak pozdě :-), protože na ní budeme promítat celkem trojici filmů. Každý z žáků si bude moci vybrat jednu projekční místnost, ve které bude sledovat zajímavý film, po jehož zhlédnutí přijde krátké hodnocení filmu a možná i vyplnění krátkého filmového testíku :-).

Březnové projektové dny

Před pololetním vysvědčením realizujeme další trojici projektů, které jsou součástí našeho ŠVP. Tentokráte půjde o projekty s jiným zaměřením než v minulém školním roce. Více informací o projektech naleznete v záložce Školní projekty.

Storkow tentokráte s deváťáky

Předpokládáme, že v zimních měsících k nám opět dorazí naši kamarádi z německého Storkowa. První povinností Vás žáků tak bude připravit spolu s učiteli školy kvalitní a zajímavý program. Odměnou pro Vás bude zájezd, který se uskuteční v jarních měsících a to buď v německém Storkowě, a nebo na jiném místě v zahraničí, který pro Vás na oplátku připravíme. :-)

Velikonoční jarmark

Pátý ročník našeho školního jarmarku se opět uskuteční den před VELIKONOČNÍMI prázdninami, přičemž jako již tradičně budete moci vydělat nějaké penízky na své školní výlety prodejem ve škole vyrobených výrobků. Akce má každoročně velký ohlas a úspěch nejen u rodičů.

Školní akademie

Poslední velkou akcí, kterou pro Vás připravujeme je Školní akademie. Akademie by se opět měla konat v červnu a budou na ní pozvání žáci ze ZŠ Albrechtic, přičemž každý z Vás má možnost vystoupit na ní a být tím nejlepším hercem, zpěvákem, bavičem nebo sportovcem.

Toto je pouze ochutnávka toho, co Vás čeká během školního roku 2017/2018 :-). Všichni se na Vás těšíme.

Kontakt

Základní a Mateřská škola Josefův Důl
Dolní­ Maxov 208
Josefův Důl
46844
ZŠ +420 483 381 033, +420/739 593 162
MŠ +420 483 381 020
zs@josefuvdul.eu