Kočička s pejskem v Mateřské škole
15.10.2018
Žáci 1. třídy a předškoláci z MŠ na kroužkování ptáků
17.10.2018

Muzikoterapie v 1. třídě

Na úterý 9. 10. jsme se moc těšili, protože měl přijet pan Broniš z České Lípy a jeho „Zdravé muzicírování“ je vždy zárukou skvělého prožitku.

Hned první nástroj zvaný koncovka děti nadchl – zkoušely na něj hrát z obou konců, nejprve sólo po jednom a pak se přidávali ostatní, až hráli úplně všichni. Dále si každý vybral buben, posadil se na něj a vybubnoval své pocity. Tibetské mističky se zase rozezněly jemným úderem pastelky, když jsme pomalu chodili v kruhu. Na závěr si každý zahrál na citerku svoji melodii. Velmi přínosné bylo určitě i to, že jsme po každé činnosti vyjadřovali své pocity vnitřním mručením. Hodina uběhla velmi rychle a pan lektor se s námi loučil hrou na didžeridu. Už se nemůžeme dočkat dalšího setkání s netradičními hudebními nástroji!

Vilma Lexová