1. třída a prvouka
Planeta Země 3000
14.9.2018

Skvělý Harmonizáček

Jsme celí, jsme úžasní a jsme zpět ve škole :-). Letošní Harmonizační pobyt byl velmi povedený. Děti naší školy se nám jeví jako skvělá parta, která dokáže řešit mj. i konfliktní situace s rozvážnou hlavou. Právě k tomu jim mj. pomohl i letošní harmonizáček, který jsme pořádali v Novém Městě pod Smrkem.

Dvojí příjezd nikomu nevadil – 15 dětí v doprovodu šestice dospělých si užilo úvodní cyklovýlet, ostatní do místa dorazili asi o 15 minut dříve autobusem. Po ubytování a vybalení věcí přišly první aktivity.

Po příjezdu pro děti připravily  paní učitelky Monika Hejná a Jana Podrazká aktivity – běh spolu se stříháním děti uchvátil a Duchové, ti snad byli ještě lepší. Následovala večeře a krátký večerní program. 🙂 V úterý přišel na řadu krásný, ale velmi náročný výlet. Během celého dne děti našlapaly celkem 18 kilometrů a musím napsat, že byly velmi statečné. Po návratu na ně čekala odměna v podobě řízku a nočního rejdění a zpívání kolem táborového ohně, kde některé využily i své masky. A nebyl by to táborák bez opékání buřtíků. 🙂

Ve středu dopoledne pro děti program připravily paní učitelky Gajdošová a Růžičková. Celkem čtveřice sportovních, preventivních a enviromentálních aktivit byla opravdu moc pěkná a jednotlivé týmy si zasloužily krásné sladké odměny. Pak už přišel na řadu oběd a příprava k odjezdu. 🙂 A navíc osmička převážně chlapců jela dopoledne na místní tratě Single tracku na kolech, což byl slib, který pan učitel Zoubek naplnil.

Zatím jsme od všech dětí slyšeli jen chválu, rády by pobyt zopakovaly ve stejném místě, což je skvělé.

Poděkování patří všem učitelům a asistentům za přípravu pobytu, sponzorovi školy a Libereckému kraji za finanční injekci, která pobyt umožnila a silně zlevnila všem rodičům.

Děkujeme David Mánek