Muzikoterapie v 1. třídě
17.10.2018
Návštěva ze Skotska
17.10.2018

Žáci 1. třídy a předškoláci z MŠ na kroužkování ptáků

Ve čtvrtek 11. 10. jsme se vydali až na okraj Antonínova za Panský dům k panu Vodovi, který nám velmi poutavě vypravoval o životě běžných ptáků, jejich potravě a zvycích. Na vlastní oči jsme mohli vidět kroužkování tří sýkorek, odvážní si je i pohladili a nejodvážnější pak propustili z krátkého vězení. Dozvěděli jsme se o evidenci kroužků, jak se zjistí, o kterého ptáka jde a kdo ho označil. Paní učitelky měly ještě krátkou procházku úžasnou zahradou s překrásnými rostlinami, keři a bonsajemi. Pak nás čekala prohlídka sítí, které jsou natažené na stráni a měří kolem 10 metrů a ptáci se do nich chytají. Prohlédli jsme si i úly, kolem kterých létalo velké množství včel. Zajímavý a poučný program jsme zakončili příjemnou procházkou podzimní přírodou, sbíráním kaštanů a jiných přírodnin.

Vilma Lexová