Co nás čeká, aneb pravidelné akce…

Harmonizační pobyt

juniorcampPravidelně vyrážíme na třídenní harmonizační pobyty. Na pobyt jezdí žáci z celé školy, užijí si tři krásné dny plné her, aktivit a soutěží, při kterých se o sobě navzájem doví mnoho zajímavých věcí, naučí se lépe spolupracovat a pomáhat slabším. V posledních letech pravidelně jezdíme do krásného prostředí Jizerských hor,  letos vyrazíme opět do hotelu Kořínek v Příchovicích. Celý pobyt je pro všechny děti ze zmíněných ročníků povinný.

Bodový systém

Johan_amos_comenius_1592-16711Žáci naší školy jsou hodnocení v rámci tzv. bodového systému, informace o něm naleznete v záložce Školní dokumenty – Pravidla hodnocení prospěchu. Bodový systém je provázaný s možností volby ohledně zapomínání školních pomůcek, funguje také jako pozitivní motivace, žáci mají možnost uplatnit smajlíka, v případě, že si nepřejí, aby byla známka zahrnuta do prospěchu atd.

Pepikiáda

hvezdicka-razitko-pochvalaDoplněním harmonizačního pobytu je již tradiční Pepikiáda, která se koná na školním hřišti, v případě nepříznivého počasí v budově školy.  Jedná se o společnou akci dětí a rodičů. Na Pepikiádě sportujeme, soutěžíme a bavíme se. Nakonec se občerstvíme klobáskou z ohně a sladkostí od naší paní kuchařky.

Spánkování ve škole

imagesCAQTB066V zimě pro zájemce připravujeme spánkování, které začíná po setmění. Většinou shlédneme nějaký film, překonáme strach při venkovní bojovce, potěšíme se ohňostrojem a přespíme na místě, kam se většinou chodíme jenom učit.

Dubnové projektové dny

Další trojici zajímavých projektů připravují třídní učitelé v rámci školního vzdělávacího programu v dubnu. Tentokráte půjde o projekty s jiným zaměřením než v minulých letech, o jaké půjde, vás budeme včas informovat.

Velikonoční jarmark

Pravidelný školní jarmark se koná před velikonočními prázdninami. Tradičně si děti mohou přivydělat na své školní výlety prodejem ve škole vyrobených výrobků. Akce má každoročně velký ohlas a úspěch nejen u rodičů.

Školní akademie

Poslední velkou akcí, kterou pro Vás připravujeme je Školní akademie. Akademie by se koná v červnu a každý žák má možnost na ní vystoupit a být tím nejlepším hercem, zpěvákem, bavičem nebo sportovcem.

Toto je pouze ochutnávka toho, co Vás čeká během školního roku čeká, ostatní akce najdete v aktualitách případně v kalendáři akcí.

Kalendář akcí_2022_2023