Jarní tvoření
6.3.2021
Změny v přijímacím řízení
11.3.2021
Jarní tvoření
6.3.2021
Změny v přijímacím řízení
11.3.2021

Forma distanční výuky v MŠ

Vážení rodiče vždy na začátku týdne vložíme na web úkol, který mohou plnit všechny předškolní děti, ale především děti s povinnou předškolní docházkou. Úkol nebude nijak náročný a je koncipován tak, aby ho děti zvládly i bez pomoci rodičů. Také přidáme další album na rajče s novými možnostmi procvičování všeho co již děti znají, dále obrázkové čtení a recept na koblížky p. uč. Petry.

Tento měsíc – měsíc březen je měsícem knihy. Obvykle si s dětmi povídáme o knihách, jak vznikají, kdo je píše, kdo je ilustruje a kdo je vydává. Děti nám nosí ukázat své nejoblíbenější knížky, navštívíme knihovnu…   Letos to bude jiné. Děti se pokusí vytvořit svou vlastní knížku. Může být inspirována jejich nejoblíbenější knihou nebo mohou vytvořit knihu úplně novou, s vlastním příběhem, dle své fantazie. Obrázkový návod jak na to, najdete na rajčeti. Jak se přesvědčíte nebude to nic co by děti samy nezvládly a při výrobě knihy si procvičí kreslení či malování (to záleží na výběru výtvarné techniky) , stříhání, provlékání, vázání mašličky. Pokud budou postupovat dle návodu, budou mít v budoucnu možnost svou knihu stále obohacovat o další stránky :).

Všem dětem přejeme hezké a zábavné tvoření…                      Tým učitelek z MŠ

Odkazy pro další činnosti:  https://www.mediacreator.cz/mc/index.php , https://www. jdeteven.cz