Beseda s panem Slanařem
15.11.2019
Dopravní hřiště 4. – 5. třída
18.11.2019
Beseda s panem Slanařem
15.11.2019
Dopravní hřiště 4. – 5. třída
18.11.2019

Mezinárodní projekt „Záložka do knihy spojuje školy“

Naše škola se zapojila do mezinárodního projektu Záložka do knihy spojuje školy. Organizátoři celé akce nás propojili s partnerskou školou na Slovensku, která se nachází v Nové Vsi nad Žitavou v okrese Nitra a momentálně má dokonce stejný počet žáků, to znamená 85. Letošní ročník tohoto projektu nesl název „List za listem, baví mě číst.“ Hlavním úkolem tedy bylo vytvořit záložku do knihy, která se bude nějakým způsobem vázat k libovolné oblíbené knize. Projektu se zúčastnila celá škola, dokonce i ti nejmenší z první třídy, a věnovali jsme se mu celý říjen. Žáci se do projektu vrhli s nadšením a v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností vytvářeli záložky různých tvarů, velikostí i barevností. Nakonec bylo vytvořeno přes sto záložek, někteří jich totiž vytvořili více než jednu. Také na naší partnerské škole se pilně výtvarně tvořilo a koncem října ze Slovenska přišly záložky určené pro naše žáky. Na naší škole byl celý projekt ukončen slavnostním předáváním záložek a focením celé školy. Poté jsme naše záložky odeslali partnerské škole i s fotografií našich žáků. Velmi nás potěšilo, když po několika dnech dorazila ze Slovenska zpráva: „Záložky sú naozaj krásne. Máte šikovné detičky. Pozdravujem a ďakujem za našu peknú spoluprácu.“ Myslím, že naše žáky práce na záložkách bavila a také byli po celou dobu projektu nedočkaví, jaké záložky přijdou ze slovenské školy.

Musím všechny zúčastněné moc a moc pochválit za opravdu vynikající práci na tomto projektu, všechny záložky byly krásné a co je nejdůležitější – záložky do knihy z Josefova Dolu se na Slovensku velmi líbily a potěšily děti z partnerské školy.

Monika Hejná

Mezinárodní projekt Záložka do knihy

No Images found.