Velikonoční jarmark
1.4.2023
Třídní schůzky 20. dubna 2023
17.4.2023
Velikonoční jarmark
1.4.2023
Třídní schůzky 20. dubna 2023
17.4.2023

Noc s Andersenem v MŠ

 

Pro letošní rok jsme z nabídky pro naše děti v MŠ vybrali FERDU MRAVENCE od známého spisovatele Ondřeje Sekory.  Ferda nás pak provázel celým pátečním večerem i sobotním ránem.

V pátek odpoledne jsme si pověděli o spisovateli H.CH. Andersenovi a jeho pohádkách. Jak vznikla akce – Noc s Andersenem a kde všude na světě se zapojují knihovny a ostatní organizace.  Seznámili jsme se s letošním tématem, kterým je dětem dobře známý Ferda mravenec. Poté jsme se vydali do základní školy, kde si děti pochutnaly na večeři a seznámily se s úryvky z knihy Ferda mravenec. A pak z kopce dolů do knihovny, kde s p. uč. Podrazkou děti hledaly poztrácená písmenka z Ferdova slabikáře. Do školičky jsme to stihli ještě před deštěm, který nám pak bubnoval na střechu celou noc. I ve školce na nás čekalo překvapení a dokonce přímo od Ferdy. Vydali jsme se  podle jeho instrukcí najít poztrácené puntíky na jeho mašli a pečlivě jsme plnili úkoly. Všechny puntíky jsme našli, všechny úkoly jsme splnili a ráno po snídani na nás čekala odměna- medaile s Ferdou :).

Děkujeme p. uč. ze ZŠ za milé přijetí a p. uč. Podrazské za program a dárky v knihovně.

Děkujeme maminkám, za napečené dobroty a ovoce :).

Děkujeme dětem za jejich zvídavost a touhu poznávat – byly jste báječné…

p. uč. Silva a p. uč. Vlaďka