Hasík
2.4.2019
Keramické dílničky
3.4.2019
Hasík
2.4.2019
Keramické dílničky
3.4.2019

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem má u nás v Josefově Dole již dvanáctiletou tradici. Sešli jsme se v pátek 29. března v počtu 10 dětí z mateřské školy, 20 dětí 1. až 6. třídy a desítka pomocníků z řad našich deváťáků. Pro letošní ponocování jsme zvolili téma Pohádka a zase pohádka. Společně jsme v úvodu večera rozjímali nad citáty známých osobností o pohádkách, luštili jsme dokončení citátů a hráli průzkumnou hru, ve které jsme tipovali pohádky, které jsou mezi dětmi nejznámější. Celý večer provázelo čtení útlé veselé knížky Zdeňka Svěráka Tatínku, ta se ti povedla. Čtení knížky střídaly zábavné aktivity v knihovně i dobrodružná cesta po tmě, při níž jsme s baterkou hledali obrázky pohádkových postav. Bohatý program jsme po půlnoci zakončili promítáním pohádky Fimfárum. Dokoukat ji do konce už ale vydržel jen málokdo.

Za zdárný průběh noci z 29. na 30. dubna patří díky:

– všem zúčastněným dětem, které hrály hry, naslouchaly pohádkám a byly jaksepatří ukázněné,

– skvělým deváťákům za pomoc mladším kamarádům a dohled při noční výpravě ven,

– Vojtovi, Davidovi a bývalým žákům naší školy za pomoc s přípravou a realizací aktivit,

– hodným maminkám a babičkám za chutné buchty, koláče, řezy, vánočky a bábovky,

– Ivě, Veronice, Kamile a Ireně za přípravu večeře a službu v kuchyni,

– obecnímu úřadu za poskytnutí zázemí, finančního příspěvku a podporu akce.

Děkuji všem za výbornou spolupráci.

Jana Podrazká