Vážení rodiče,
14.1.2019
Nové rozvrhy
15.1.2019
Vážení rodiče,
14.1.2019
Nové rozvrhy
15.1.2019

Pestrá výuka prvouky pro žáky první třídy

 

Začátkem ledna se žáci první třídy zúčastnili EKO programu – Čtyři roční období – zima. Paní Palatová z Jablonce přijela k nám do školy a hned na začátku se pustila s dětmi do přípravy pochoutky pro ptáky. Zatímco hmota venku tuhla, byly připraveny další činnosti. Například poznávání jehličnatých stromů podle obrázků, přiřazování větviček i názvů. Pak přišla na řadu lesní zvířata, stopy, razítkování cestiček, třídění obrázků živočichů podle toho, zda v zimě spí nebo přežívají venku. Děti se dozvěděly mnoho dalších informací o přírodě, životě zvířat a ptáků. I proto byl pro ně program velmi přínosný a zajímavý.

 

Následující den jsme válečky se semínky, které žáci vyráběli, zavěsili na stromy v zahradě a od té doby sledujeme ptáky, kteří tam pravidelně přilétají.

 

Vilma Lexová