Ředitelské volno
25.4.2019
Těšíme se do divadla
1.5.2019
Ředitelské volno
25.4.2019
Těšíme se do divadla
1.5.2019

Projektový den s Papyreou ze Zdislavy

Naše mateřinka má za sebou svůj úplně první projektový den a moc se vydařil. Přijel za námi pan M. Gorec ze Zdislavy, který v roce  2013 založil ruční papírnu Papyrea. Děti se seznámily s materiály, ze kterých se dá papír vyrobit, některé materiály si i ohmataly a prozkoumaly a nezapomněly klást všetečné otázky, které pana papírníka nejen potěšily, ale i pobavily. Následoval popis postupu výroby papíru. Zde nám pomohla pohádka „Jak krteček ke kalhotkám přišel“. Do vody do které se přidala papírová kaše jsme natrhali pár kvítků a každý si  výrobu papíru sám vyzkoušel. Zkoušeli jsme dva formáty a i když jsme děti museli moc chválit, lehké to nebylo a dělat to celý den by nikdo z nás nechtěl. Je to dřina :). Ale pohled na sušící se ručně vyrobený papír s kousky trav a kvítků byl opravdu moc hezký a každého z nás potěšilo, že to stálo za to. Však je vše zdokumentováno a máme plno krásných fotek. Děkujeme p. Gorcovi za opravdu tvořivě prožité dopoledne. Určitě budeme rádi, pokud k nám v budoucnu opět zavítá.                      Tým učitelek MŠ