Den vody
26.3.2024
Projektový den pro ZŠ Albrechtice
5.4.2024
Den vody
26.3.2024
Projektový den pro ZŠ Albrechtice
5.4.2024

Šachové turnaje v předjaří

Ani dramatické střídání teplot v předjarním čase nezabránilo dětem z šachového kroužku zúčastnit se čtyř turnajů v Libereckém kraji. Dva z nich byly soutěžemi jednotlivců, dva byly soutěžemi družstev. V polovině února, v sobotu 17. 2. 2024, se čtveřice našich chlapců a dívek, E. Císařová, M. Pönisch, E. Petržilková a M. Stehlík, zúčastnila turnaje jednotlivců na Obchodní akademii v Turnově a krajské konkurenci se rozhodně neztratila. Eliška Císařová se ziskem 5 bodů ze 7 získala zlatou medaili v kategorii dívek do 10 let (viz foto).

Rovněž březen byl nabitý turnajovým kláním. V sobotu 9. 3. 2024 se Matyáš Stehlík a E. Císařová zúčastnili individuálního turnaje na ZŠ Kaplického v Liberci, kde Eliška Císařová ziskem 5,5 bodu ze 7 získala 4. místo v absolutním pořadí.

Ve středu 13. 3. 2024 bojovalo družstvo josefodolských dětí v krajském kole Přeboru škol v šachu čtyřčlenných družstev. Děti bojovaly o postup na Mistrovství ČR mezi dvanácti týmy z Liberce, Jablonce n. N., Rychnova u Jablonce n. N., Tanvaldu, Frýdlantu, Turnova, České Lípy a Nového Boru ve složení Ema Brehmová, Eliška Císařová, Eliška Petržilková a Matyáš Stehlík (poslední dva – viz foto). Po výborném výkonu skončily na 6. místě. Je to největší úspěch v historii josefodolského dětského šachu!

V sobotu 23. 3. 2024 se v DDM Varnsdorf konal poslední ze čtveřice předjarních turnajů: Krajská soutěž družstev mládeže Šachového svazu Libereckého kraje 2023/2024. Byla to soutěž sportovních šachových oddílů. Tým našich dětí ve složení Ema Brehmová, Eliška Císařová, Matyáš Stehlík a Lola Vojnová (viz foto) se mezi osmi družstvy umístil na pěkném 5. místě.

Všem našim šachistkám a šachistům patří poděkování za předvedené výkony, rodičům za obětavou pomoc, především při dopravě na turnaje, a sponzorům – Obci Josefův Důl a panu Petru Brehmovi – za finanční podporu. Dětem přejeme hodně zdaru v dalších partiích. Jana a Radim Podrazkých

2024_Šachy_jaro