Pokračování distanční výuky
Provoz školy od 29. března do 11. dubna
28.3.2021

5 krok v distanční výuce

Jaro je v plném proudu a nás čekají Velikonoce. Tento týden bychom měli v MŠ barevný a každé ráno bychom se sešli na schodech a zazpívali si jarní písničky. Pojďme to tedy zkusit doma 🙂

Modré pondělí – zkusme se obléknout do modré a porozhlédnout se po pokojíčku. Kolik modrých věcí jsme našli? Jaký mají tvar? Umíme je všechny pojmenovat? Nakreslíme na papír vajíčko, vybarvíme ho modře a vystřihneme.

Žluté úterý – najdeme ve skříni něco žlutého? Třebas jen ponožky? Je čas na výrobu velikonočního přáníčka. Ale stáhnout přáníčko z internetu a napodobit ho – to pro nás není. My si vyrobíme své originální přání. Z čeho? No z toho co doma najdeme :). Těstoviny, luštěniny, ubrousky, vata, kousky látky, knoflíky…  Fantazii se meze nekladou a pokud nic nenajdeme, můžeme použít své ruce… (inspiraci najdete na rajčeti) Nakreslíme vajíčko, vybarvíme žlutě a vystřihneme.

Škaredá středa – oblékneme si naše nejoblíbenější oblečení a budeme zpívat (spočítejte kolik písniček jste zazpívali), tančit, ale hlavně se budeme celý den usmívat 🙂 Nakreslíme vajíčko, vybarvíme nejoblíbenější barvičkou a vystřihneme.

Zelený čtvrtek – dnes jsme v zelené a měli bychom mamince pomoci uvařit něco dobrého ze zelených potravin. Jaké zelené potraviny známe? Můžou nám pomoci i bylinky z minulého týdne. Také už umíme nakreslit recept, tak kdo má chuť, může si své recepty opět obohatit. Nakreslíme vajíčko, vybarvíme zeleně a vystřihneme.

Velký pátek – vrcholí příprava Velikonoc a protože jsme šikovní, tak pomáháme. Třeba při přípravě velikonoční dekorace, s pletením pomlázky, kterou můžeme dozdobit mašličkou (už ji umíme vázat) nebo při pečení beránka, kterého můžeme pocukrovat, polít čokoládou či jinak dozdobit.  Dnes nakreslíme poslední vajíčko, vybarvíme jakoukoliv barvičkou a vystřihneme.

Pokud jsme byli poctiví, máme pět vystřižených vajíček. Je zcela na vás děti zda vajíčka pověsíte jako ozdobu na březovou větvičku nebo si nakreslíte košík (misku) a vajíčka do nich nalepíte nebo…?  To je na vás. Nezapomeňte po Velikonocích vložit váš výtvor do portfolia (krabice). Všechny výrobky si děti podepisujte :).

Dovolte abychom Vám všem popřáli krásné Velikonoce plné barev, vůní a pohody…           Všichni z MŠ 🙂