Provoz školy od 22. do 28. března
20.3.2021
5 krok v distanční výuce
28.3.2021
Provoz školy od 22. do 28. března
20.3.2021
5 krok v distanční výuce
28.3.2021

Pokračování distanční výuky

Vážení rodiče, pokračujeme i nadále v distanční výuce a opět tu máme pro Vaše děti několik úkolů pro nadcházející týden.  Úkoly měly být trochu akčnější a zaměřené na pohyb venku, ale vzhledem k tomu, že jsou první jarní dny zcela zasypané sněhem, bylo nutné úkoly trochu poupravit. Paní zimě se od nás zkrátka nechce, ale to chápeme, není jediná komu se naše hory líbí :).

Jaro a zahrada.

1.Jakou zahradu by si děti přály? Není nic snazšího, než si sednout a popřemýšlet, pak si vzít pastelky, vodovky, voskovky nebo fixy a zahradu nakreslit či namalovat.

2.Děti jistě znají písničku o zahradníkovi, který udělal jednu velikou hloupost… odkaz: https://youtu.be/1GwKr75tvVw , jestlipak děti přijdou na to jakou?

3. V písničce se děti seznámily s bylinkami, které jsou našemu zdraví velice prospěšné, vezměte děti do kuchyně a ukažte dětem jaké bylinky a koření doma používáte. Jak vypadají? Jak voní? K čemu slouží?

4. Najděte doma fazolku, hrášek či čočku a vložte je do misky s vatou a vodou. Za kolik dní vám vyklíčí? Děti mohou za každý den udělat do kalendáře čárku.

5. Naše předškoláky velice baví různé činnosti s geometrickými tvary. Zkuste nechat děti chodit po bytě a hledat geometrické tvary. Jaké najdou v obýváku (televize, pohovka, stolek, knihovna…). Jaké najdou v kuchyni (hrnce, skleničky, spotřebiče…) a jaké v koupelně, atd. Děti projdou místnosti a budou zakreslovat v jaké místnosti je kolik daného geometrického tvaru. Geometrické tvary si mohou vystříhat a něco či někoho z nich složit…

A ještě odkaz na web, kdo bude mít zájem: https://www.skolnisvet.cz/24-ukolu-pri-domaci-hre-na-zapis-do-1-tridy/?utm_source=fb&utm_medium=reklamaprispevek&utm_campaign=24ukolu

Všechny podpůrné materiály jsou opět na rajčeti.  Hezký týden plný tvarů a vůní Vám přejí p. učitelky z MŠ.