Lyžuj lesy 2024
7.2.2024
Úspěchy našich žáků při přijímacích zkouškách v minulých letech
19.2.2024
Lyžuj lesy 2024
7.2.2024
Úspěchy našich žáků při přijímacích zkouškách v minulých letech
19.2.2024

Bronzová radost josefodolských šachistů

V pátek 19. 1. 2024 se v budově Muzea místní historie v Josefově Dole uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol – družstev mladších žáků v šachu „O pohár obce Josefův Důl“. Celou akci slavnostně zahájil v 9:00 hod. místostarosta obce MUDr. Karel Stuchlík, když popřál dětem úspěch a provedl symbolický první tah turnaje. A úspěch pro Josefův Důl to byl!
V konkurenci dalších týmů z Harrachova, Jablonce nad Nisou, Malé Skály, Tanvaldu a Rychnova u Jablonce n. N. obsadilo domácí družstvo Amazonek krásné 3. místo, což se jim doposud zatím nikdy nepodařilo. Téměř dívčí družstvo v sestavě Ema Brehmová, Eliška Císařová, Eliška Petržilková a Matyáš Stehlík tak získalo postup do krajského kola soutěže. V nekompletním družstvu harrachovských nesoutěžně a obětavě hostoval náš žák Michael Pönisch.
Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, s časovým limitem 2×12 minut na partii. Vítězem turnaje se stalo a pohár získalo A-družstvo ZŠ a MŠ Rychnov u Jablonce n. N.
Poděkování patří dětem za statečné výkony na 64 polích, obci Josefův Důl a Penzionu Mája za finanční podporu, jakož i všem, kteří se na akci obětavě podíleli, především paní Petře Vojnové a Davidu Podrazkému za výborný turnajový bufet.
Za tým organizátorů Radim Podrazký

2024_Šachový turnaj