Bronzová radost josefodolských šachistů
12.2.2024
Výměnný pobyt se žáky ze Storkowa v Josefově Dole
21.2.2024
Bronzová radost josefodolských šachistů
12.2.2024
Výměnný pobyt se žáky ze Storkowa v Josefově Dole
21.2.2024

Úspěchy našich žáků při přijímacích zkouškách v minulých letech

Přijímací zkoušky a úspěchy našich žáků v rámci Jablonecka – blíží se pomalu, ale jistě termín odevzdání přihlášek na střední školu. Většina žáků už je rozhodnuta, které školy nakonec na přihláškách napíše, někteří už své přihlášky i odeslali. Letos si na přihlášku mohli napsat dokonce tři školy, což je oproti minulým rokům novinka. Další změnou je také to, že se přihlášky mohou posílat i elektronicky, bez nutnosti odevzdávat je osobně na vybrané střední škole. Samozřejmě našim deváťákům moc držíme palce, aby se na své vysněné střední školy dostali bez problémů. Doufáme, že budou stejně úspěšní, jako v minulých letech, kdy se naše škola umisťovala výrazně nad průměrem celé České republiky.

Dokladuje to článek v Jabloneckém deníku, kde je ZŠ Josefův Důl uvedena na pátém místě ze všech škol v Jabloneckém okrese s dlouhodobým průměrem 60,5 % z českého jazyka (viz tištěná verze Jabloneckého deníku ze dne 9. února 2024, str. 3 – dlouhodobá data z let 2017-2023 z předmětů český jazyk a matematika). Před naší školou se umístily pouze čtyři velké „městské školy“ z Jablonce. Celý článek si můžete přečíst na online odkazu níže, ve zkrácené verzi v tištěné podobě v záhlaví tohoto článku.

Důkazem úspěšnosti našich žáků jsou dále také každoroční výstupy dat z Cermatu, který se stará o testy jednotných přijímacích zkoušek. Také podle nich se naši žáci pravidelně každý rok umisťují výrazně nad průměrem všech zúčastněných z celé ČR, loni to například bylo z českého jazyka 68,1 percentilových bodů (50 percentilů = průměr celé ČR, jinak řečeno: 68,1 % žáků ČR, kteří dělali přijímací zkoušky, bylo horší než naši žáci, tedy jejich celkový průměr), z matematiky to pak bylo 58,9 percentilových bodů, viz Výsledková sestava JPZ 2023 níže.

Aby byli naši žáci co nejúspěšnější, přikládám také odkazy na procvičování testů jednotných přijímacích zkoušek, které je možné buď stáhnout v podobě pdf, vytisknout, vypracovat a poté zkontrolovat podle přiložených výsledků, nebo lze také využít aplikaci CERMAT TAU.

Monika Hejná

Odkaz článek Jabloneckého deníku online ZDE.

Výsledková sestava JPZ 2023 izo_102177236 (1)

Termíny testů jednotné přijímací zkoušky: 12. a 15. dubna 2024.

Odkaz na stránky CERMAT – procvičování testů Cermet TAU ZDE a pdf verze ZDE.