Úspěchy našich žáků při přijímacích zkouškách v minulých letech
19.2.2024
Přerušení provozu mateřské školy v době letních prázdnin
23.2.2024
Úspěchy našich žáků při přijímacích zkouškách v minulých letech
19.2.2024
Přerušení provozu mateřské školy v době letních prázdnin
23.2.2024

Výměnný pobyt se žáky ze Storkowa v Josefově Dole

Od pondělí 12. 2. do pátku 16. 2. 2024 proběhlo další setkání s německými žáky a jejich učiteli z partnerské školy ze Storkowa. V pondělí odpoledne se němečtí hosté ubytovali v Horském hotelu Sport. Od úterý byl pro ně připraven pestrý program, ke kterému se připojili žáci naší 9. třídy. Úterní dopoledne se neslo ve znamení pěšího výletu na Tanvaldský Špičák a na rozhlednu Špička. I když počasí nebylo příliš zimní, byly k vidění na Tanvaldském Špičáku skupiny lyžařů, protože vzhledem k zasněžování bylo ještě možné lyžování. Poté jsme se vydali do Tanvaldu, kde žáci využili možnost nákupů. Vlakem jsme se vrátili do Josefova Dolu. Odpoledne žáci zavítali do Muzea místní historie, kde se mohli seznámit se zajímavými exponáty k dějinám zdejšího regionu, které jsou spojeny především se sklářstvím a lyžováním. Prohlédnout si mohli také zdejší knihovnu. Pomáhala zde i paní učitelka Podrazká, která uspořádala žákům šachovou chvilku. Středeční dopoledne přineslo také pěší výlet. Vyrazili jsme na přehradu Josefův Důl a došli jsme až k rozhledně Královka. Zde si mohli žáci prohlédnout nádhernou krajinu v okolí Liberce a Jablonce nad Nisou. Odpoledne bylo ve znamení sportovní aktivity. V naší tělocvičně proběhla dvě utkání mezi našimi a německými žáky. Oba zápasy vyhrála německá strana. Ve florbalu zvítězili Němci 8:3, v basketbalu, zejména díky úspěšným střeleckým pokusům za tři body, 37:14. Ve čtvrtek jsme zavítali do Liberce. V centru Babylon jsme si zahráli bowling. Bylo to příjemné dopoledne, všichni se touto atrakcí bavili. Odpoledne měli žáci osobní volno v Liberci, které využili především k nákupům. Po návratu do Josefova Dolu proběhlo v podvečerních hodinách rozloučení a malá diskotéka v Infocentru naší obce. Vedle paní učitelky Podrazké zde byly také zástupkyně z Obecního úřadu Josefův Důl, které věnovaly německým žákům a jejich učitelům drobné dárky. Dárky si mezi sebou předali také naši a němečtí žáci. Žáci se bavili především hraním deskových her a stolního tenisu. V pátek dopoledne jsme se rozloučili s německými žáky a jejich učiteli. Celý výměnný pobyt proběhl úspěšně, i počasí nám při pěších výletech přálo. Všichni se těší na další setkání, které proběhne od 13. do 17. května 2024 ve Storkowě.

František Kovalčík

2024_Storkow