Veselé zoubky
11.4.2024
Den Země
18.4.2024
Veselé zoubky
11.4.2024
Den Země
18.4.2024

Co se odehrálo v naší škole v dubnu

I duben byl v naší škole rušný a odehrálo se mnoho zajímavého a důležitého. Například jsme v naší škole přivítali budoucí šesťáky, uspořádali jim program s vlastivědnou tematikou, společně jsme čtením knih strávili noc z pátku na sobotu nebo se ti mladší z naší školy vydali procvičovat své jízdní dovednosti na dopravní hřiště. Nejdůležitějším byl ale duben pro naše deváťáky, na které čekala dvě kola jednotných přijímacích zkoušek na střední školy. Projektový den pro žáky z Albrechtic – jako každý rok jsme v naší škole uvítali žáky z albrechtické základní školy. Cílem projektového dne bylo představit naši školu budoucím šesťákům. O hosty se společně postarali čtvrťáci a páťáci a připravili pro ně program o Libereckém kraji.
Dopravní hřiště – tentokrát se na dopravní hřiště v Jablonci vydali pouze čtvrťáci a své nedávno získané teoretické znalosti o pravidlech silničního provozu se snažili uplatnit při jízdě na dopravním hřišti.
Noc s Andersenem – Spánkování – v pátek 5. dubna jsme se večer sešli ve škole, abychom si připomněli narození slavného spisovatele a autora pohádek Hanse Christiana Andersena (nar. 2. dubna 1805). Jeho pohádky už více než 200 let čtou děti i dospělí na celém světě a právě u příležitosti jeho narození vznikl projekt Noc s Andersenem. Nejdříve jako akce v knihovnách v České republice, později se začaly připojovat i školy. Velice rychle se způsob oslavy narození tohoto pohádkáře rozšířil i za hranice naší republiky a i letos se připojilo mnoho knihoven či škol po celém světě. A naše škola byla jednou z nich. Jak to vše probíhalo? Učitelé pro týmy žáků nachystali program se čtením zajímavých knížek, s hravými aktivitami a nechybělo také trochu soutěžení a společně stráveného volného času. Myslím, že si všichni, kdo se Noci s Andersenem
zúčastnili, spaní ve škole užili a už se těší na příští rok, až budou moci opět zažít noc ve škole.
Jednotné přijímací zkoušky na střední školy – letos jednotné přijímací testy psali čtyři deváťáci. Zbývajících pět žáků deváté třídy a tři žáci osmého ročníku se hlásí na učební obory bez maturity.
Co nás čeká?
Tripartitní konzultační odpoledne (25. dubna)
Preventivní programy (duben až červen) na téma Přežiješ i bez mobilu?, Řekni, kdo jsem, Bezpečí
na netu, Digitální závislosti, …

Monika Hejná

Duben 2024