Třídní schůzky
7.11.2022
Na šachovém turnaji v Liberci
9.11.2022
Třídní schůzky
7.11.2022
Na šachovém turnaji v Liberci
9.11.2022

Návštěva pekařství u Drahušky i mykolog p. Hampl.

Dnešní den jsme si opravdu užili všichni. Část dětí ze třídy Šikulů se vydala vlakem do Smržovky, kde si děti vyzkoušely vykrajovat cukrový, vmačkávat těsto do forem, tvořit tvary z těsta vytlačeného ze strojku. Po upečení jsme slepovali tvary marmeládou a zdobili čokoládou či kokosem. Dopoledne uběhlo jako voda. Děkujeme paní pekařce za občerstvení a nápoje. Bylo to báječné. Cukrovíčko se teď chladí a pak jej dětem zabalíme a rozdáme, aby se mohly doma pochlubit :).

Abychom dopřáli pěkné dopoledne i dětem ve třídě Klubíček a ostatním Šikulům, požádali jsme mykologa pana Hampla, zda by dětem přiblížil svět hub a jsme moc rádi, že se k nám přidali i žáci  1. třídy.  Děti  a žáci se seznámili s různými druhy hub, z nichž některé měly vtipná jména. Houby se třídily podle druhů, velikosti i vůně. Času bylo dost i na odpovědi na zvídavé otázky. A tak už třeba víme, proč se Muchomůrka jmenuje Muchomůrka – kdo neví zeptá se svých dětí, ty už to vědí :).