Kroužky
18.1.2020
Návštěva partnerské školy
14.2.2020
Kroužky
18.1.2020
Návštěva partnerské školy
14.2.2020

Ovoce a zelenina do škol

Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a zároveň tímto způsobem bojovat proti dětské obezitě. Tohoto projektu se jako škola účastníme od samého začátku, kdy byl tento vyhlášen Ministerstvem zemědělství České republiky. Schválený dodavatel, velkoobchod Bovys s.r.o., dodává jednou týdně žákům rozmanitý sortiment ovoce a zeleniny s důrazem na kvalitu. Škola má možnost podílet se na výběru dodávaného zboží. Ve 4. kalendářním týdnu, na konci ledna 2020, jsme v rámci doprovodného programu realizovali ochutnávku exotického ovoce a zeleniny. Děti nejen ochutnaly méně obvyklé druhy ovoce, ale z přiložených letáčků a map se také seznámily se zajímavostmi o jeho původu, pěstování a využití v kuchyni. Ochutnávka napříč ročníky se dětem velmi líbila.

Jana Podrazká

2019_Ovoce do škol