Geologická exkurze 9. třídy
Jarní akce v MŠ
20.5.2024

Storkow 2024

Ve dnech 13. – 17. 5. zavítali žáci naší deváté třídy s třídní učitelkou Danou Tkáčovou na tradiční výměnný pobyt do Storkowa. Zde pro nás připravili program žáci a učitelé z partnerské školy Grund und Oberschule Storkow. Po příjezdu v pondělí odpoledne nám byla zapůjčena kola a ubytovali jsme se v rekreačním areálu Hirschluch. V úterý dopoledne proběhla cesta na kolech do rybářské vesnice Köllnitz. Zde se konala přednáška k životu a práci místních rybářů. Dozvěděli jsme se, jakým způsobem probíhá lov a chov ryb. Všichni mohli vidět i různé předměty, které rybáři běžně používají. Podány byly i informace o důležitosti dodržování ekologických zásad při rybolovu. Odpoledne přišly na řadu sportovní aktivity ve školní tělocvičně. Hrála se vybíjená a fotbal. Žáci poté zahájili i práci se dřevem ve školní dílně. Na programu bylo zhotovení závěsného svícnu. Ve středu jsme zavítali do obce Wendisch – Rietz. Zde jsme vyjeli na lodích přes dvě jezera na malou písečnou pláž. Počasí nám přálo, jen silnější vítr dělal trochu problémy. Někteří využili tento výlet i ke koupání. Odpoledne dokončili žáci práci na dřevěných svícnech, které si s sebou mohli odvézt domů. Ve čtvrtek se konal výlet do Berlína. Prohlédli jsme si historické centrum Berlína. Bohužel vzhledem k přípravám na fotbalové Euro 2024 byly některé ulice uzavřené, proto jsme museli volit i náhradní trasy. Nakonec jsme dorazili na Alexandrovo náměstí (Alexanderplatz), kde dostali žáci volno, které využili především k nákupům. Večer se konalo před školou grilování, které celou akci ukončilo. Také jsme si předali dárky. V pátek dopoledne jsme se rozloučili před nádražím ve Storkowě a vyrazili vlakem zpět do České republiky. Žáci získali při tomto pobytu mnoho zkušeností a současně většina z nich poznala tuto část Německa poprvé. Těšíme se na další setkání, která se plánují v roce 2025, v únoru v Josefově Dole a v květnu ve Storkowě.

František Kovalčík

V galerii si můžete prohlédnout fotografie.

2024_Storkow-2