Kdo si hraje nezlobí…
13.6.2019
Soustředění TJ Jiskra – Stříbrný rybník
20.6.2019
Kdo si hraje nezlobí…
13.6.2019
Soustředění TJ Jiskra – Stříbrný rybník
20.6.2019

Včelky a jejich svět

V úterý se Šikulové se žáky 1. třídy vydali do Antonínova k p. Palatové, která pro nás připravila velmi zajímavé setkání, při kterém jsme seznámili se s životem včel. Děti se dozvěděly mnoho o chovu včel, o jeho úskalí a radostech, které přináší. Děti se po základních informacích oblékly do oblečků a kloboučků s dlouhou síťkou. Teprve poté jsme se mohly přiblížit k úlům a zblízka si prohlédnout královnu matičku, trubce i dělnice. Už poznáme komůrky kde jsou larvy, kde pyl a kde je med a umíme je rozlišit. Včelky byly moc hodné a naše děti také. Hra na sbírání pylových kuliček děti velice bavila a všechny týmy se snažily co jim síly stačily, aby posbíraly všechny pylové kuličky jejich barvy. Na závěr si každý vyrobil svou svíčku a tak jsme odcházely bohatší nejen o zážitky a nové vědomosti, ale i s vlastnoručně vyrobeným dárkem. Bylo to opravdu milé a přínosné. Doufáme, že se s p. Palatovou, zástupkyní Ekocentra v Jablonci setkáme i příští rok a opět se dozvíme prožitkovou formou mnoho zajímavého. Děkujeme.      Tým učitelek MŠ a ZŠ